Море, сонце і пляж - чудова «трійця» довгоочікуваного літа. Ви вже встигли відпочити на морі або тільки плануєте? Проводите  вихідні на дачі або на річці? Про один слід  пам'ятати вже зараз - сонця має бути в міру!
Ні для кого не секрет, що під впливом сонячних променів шкіра старіє швидше. Цей процес запускають «вільні радикали» - зіпсовані ультрафіолетовим випромінюванням молекули. Не найприємнішим наслідком тривалого перебування на сонці можуть стати: сонячні опіки, сухість шкіри, зморшки, підвищена пігментація і навіть меланома.
Для тих, хто хоче відпочити без особливої шкоди для здоров'я, - підійдуть наші 5 корисних порад.
1. Використовуйте сонцезахисні засоби
Засоби з сонцезахисним фільтром повинні постійно перебувати у Вашій сумочці.
Навіть якщо Ви не збираєтеся на пляж, а просто гуляєте в жарку пору - нанесіть засіб на незахищені ділянки шкіри.
Чи знаєте Ви ... Крем з SPF захищає шкіру нетривалий час, всього 2-3 години, після чого засіб необхідно наносити заново. Крем-протектор може бути водостійким, тобто його не потрібно відновлювати відразу після купання. Деякі засоби можна наносити не тільки на тіло, але і на шкіру обличчя.
2. Зволожуйте і очищайте шкіру
Влітку шкіра потребує великої кількості води. Добова норма - не менше 2-3 літрів води з правильним рівнем  Ph. Тільки тоді  випадку шкіра отримує достатню кількість рідини, При цьому утримати вологу всередині і зволожити шкіру зовні допомагають зволожуючі креми.
Правильне очищення шкіри - не менш важливо, ніж зволоження. Ваш ранковий ритуал може бути таким: спочатку міцелярна вода, потім  тонік, і тільки потім - крем. Намагайтеся вмиватися очищеною водою, адже вода з крана дуже жорстка і сильно пересушує шкіру.
3. Не допускайте опіків шкіри
Сонячний опік - це стрес для шкіри. Під впливом ультрафіолетових променів шкіра червоніє, лущиться, починає пекти і боліти. Для того щоб уникнути неприємностей, виключіть перебування на відкритому сонці в проміжку з 11:00 до 16:00. А в разі опіку скористайтеся бальзамом  для шкіри «Жир Ему з маслом чайного дерева»
4. Правильна одяг, головний убір, окуляри
Одяг з легких тканин - сама по собі непогана захист від сонця. Як вибрати відповідну? Намагайтеся, щоб вона закривала відкриті ділянки тіла, вибирайте сорочки або плаття з довгими рукавами.
Капелюх з широкими полями влітку краще, ніж  Баффі. Обов'язково використовуйте окуляри від сонця з UV-фільтром
5. Перевіряйте родимки
Меланома - захворювання з сумними наслідками. Спостерігайте за будь-якими неприродними проявами на шкірі. Помітили родимку з нерівними краями, підвищена кількість пігментних плям - швидше вирушайте до дерматолога перевіряти шкіру.
Сподіваємося, що літо буде для Вас приємним і дивним, а перебування на сонці не завдасть Вам неприємностей.